artykuł nr 1

OGŁOSZENIE NR 2/2024 z dnia 27 lutego 2024 roku Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Młodszy Bibliotekarz

OGŁOSZENIE NR 2/2024

z dnia 27 lutego 2024 roku

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy

Młodszy Bibliotekarz

1. Wymagania niezbędne:

1) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

2) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

3) wykształcenie średnie, mile widziane wykształcenie wyższe bibliotekoznawcze, humanistyczne (np. dziennikarstwo, kulturoznawstwo, animacja kultury), filologiczne, nauki społeczne (np. socjologia)

4) co najmniej roczne doświadczenie w pracy na stanowisku biurowym w obszarze promocji lub kultury (np. bibliotekarz, nauczyciel, szkoleniowiec, animator kultury, itp.),

5) bardzo dobra umiejętność obsługi komputera i internetu oraz bardzo dobra znajomość pakietu MS Office i obsługi urządzeń peryferyjnych,

6) cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z użytkownikiem, w tym m.in. komunikatywność, otwartość, empatia, wysoka kultura osobista,

7) dyspozycyjność.

2. Wymagania dodatkowe:

1) dobra organizacja pracy, sumienność, dokładność, odpowiedzialność za powierzone zadania, samodzielność

2) kreatywność, otwartość na innowacje i eksperymenty,

3) umiejętność pracy pod presją czasu,

4) nieposzlakowana opinia.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1) Udostępnianie materiałów bibliotecznych i informacji użytkownikom zgodnie z obowiązującym regulaminem.

2) Udostępnianie użytkownikom stanowisk komputerowych z dostępem do internetu w oparciu o program Cafe Suite, prowadzenie ewidencji tej usługi.

3) Sporządzanie okresowych planów pracy działu oraz sporządzanie sprawozdań.

4) Dbałość o prawidłowy układ, informację i estetykę powierzonych zbiorów.

5) Prowadzenie systematycznego poradnictwa informacyjnego w oparciu o bazy Prolib, Sowa2 i zasoby sieciowe

6) Prowadzenie statystyki bibliotecznej w formie tradycyjnej i komputerowej: dziennik statystyczny, ewidencja udostępnień.

7) Stała aktualizacja zbiorów i baz danych poprzez zgłaszanie dezyderatów do zakupu poszczególnych rodzajów zbiorów  oraz zgłaszanie zbiorów do selekcji i wycofania.

8) Pomoc użytkownikom w korzystaniu z zasobów internetu, bibliotecznych baz danych, materiałów  multimedialnych i programów użytkowych.

9) Prowadzenie lekcji bibliotecznych, zajęć edukacyjnych w zakresie informacji ogólnej i regionalnej dla szkół podstawowych i średnich

10) Współpraca z placówkami kulturalno-oświatowymi, szkołami i organizacjami społecznymi działającymi w środowisku.

11) Współudział w digitalizacji zbiorów bibliotecznych.

12) Zgłaszanie propozycji do regulaminów, instrukcji, zaleceń porządkujących relacje między użytkownikami a biblioteką.

13) Świadczenie usług z zakresu tzw. małej poligrafii (wydruki, skanowanie, bindowanie, laminowanie, kserowanie), prowadzenie ewidencji tej usługi.

14) Bieżący nadzór nad sprawnością działania sprzętu komputerowego oraz czynnościami wykonywanymi przez użytkowników, a związanymi z przeglądaniem sieci internet czy korzystaniem z materiałów i programów zgromadzonych w bibliotece.

4. Informacja o istotnych warunkach pracy:

1) miejsce pracy: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Rynek 3, 47-200 Kędzierzyn-Koźle,

2) obowiązująca norma czasu pracy: 40 godzin, 5 dni w tygodniu, w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym,

3) zastrzega się wolę zatrudnienia dwóch wybranych kandydatów na umowę o pracę na okres próbny na 3 miesiące.

5. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1) wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy wg wzoru, stanowiący załącznik 1 do niniejszego ogłoszenia,

2) oświadczenie o niekaralności i korzystaniu  w pełni z praw cywilnych i obywatelskich, stanowiący załącznik 2 do niniejszego ogłoszenia,

3) klauzula informacyjna dla kandydata do pracy.

6. Termin, miejsce, forma składania dokumentów oraz przebieg postępowania:

1) ofertę pracy zawierającą wymagane dokumenty należy składać w kopercie z dopiskiem „ Oferta pracy - nabór na stanowisko Młodszy Bibliotekarz)” osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Rynek 3 – sekretariat (III piętro) lub drogą elektroniczną na adres kadry@mbpkk.pl w terminie do 01 marca 2024 roku do godz. 15:00 o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Kędzierzynie-Koźlu,

2) aplikacje niekompletne lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

3) w terminie do 7 dni kalendarzowych po upływie terminu do złożenia ofert pracy, kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne, zostaną zaproszeni na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Informacja o terminie rozmów kwalifikacyjnych zostanie upowszechniona na stronie internetowej BIP www.bip.mbpkk.pl - zakładka ogłoszenia i informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

4) Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu dokona wyboru kandydata na stanowisko będące przedmiotem naboru lub rozstrzyga o zakończeniu naboru bez wyboru żadnego z uczestniczących w nim kandydatów.

7. Informacja o wyniku naboru:

w terminie do 3 dni roboczych, po upływie terminu rozmów kwalifikacyjnych, informacja o wyniku naboru (rozstrzygnięciu) będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.mbpkk.pl – zakładka ogłoszenia i informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telef. 77 482 37 42.