OGŁOSZENIE NR 1/2024 z dnia 31 stycznia 2024 roku Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Bibliotekarz - Specjalista ds. promocji (1/1 etatu)

OGŁOSZENIE NR 1/2024

z dnia 31 stycznia 2024 roku

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy

Bibliotekarz – Specjalista ds. promocji

1. Wymagania niezbędne:

1) obywatelstwo polskie,

2) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

3) brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

4) wykształcenie średnie, mile widziane wykształcenie wyższe bibliotekoznawcze, humanistyczne (np. dziennikarstwo, kulturoznawstwo, animacja kultury), filologiczne, informatyczne (np. gry, grafika), nauki społeczne (np. socjologia),

5) co najmniej roczne doświadczenie w pracy na stanowisku biurowym w obszarze promocji lub kultury (np. bibliotekarz, nauczyciel, szkoleniowiec, animator kultury, marketing itp.),

6) bardzo dobra umiejętność obsługi komputera i internetu oraz bardzo dobra znajomość pakietu MS Office i obsługi urządzeń peryferyjnych,

7) doświadczenie w prowadzeniu mediów społecznościowych,

8) cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z użytkownikiem, w tym m.in. komunikatywność, otwartość, empatia, wysoka kultura osobista,

9) dyspozycyjność.

2. Wymagania dodatkowe:

1) dobra organizacja pracy, sumienność, dokładność, odpowiedzialność za powierzone zadania, samodzielność

2) kreatywność, otwartość na innowacje i eksperymenty,

3) umiejętność pracy pod presją czasu,

4) gotowość do stałego podnoszenia kwalifikacji,

5) nieposzlakowana opinia.

3. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1) śledzenie terminów i regulaminów programów MKiDN, fundacji i innych organizacji w celu wykorzystania ich w działalności biblioteki oraz informowanie o nich i dyrektora, występowanie z propozycjami projektów,

2) aplikowanie o środki pozabudżetowe na realizację projektów merytorycznych zgodnie ze specjalizacją, ich realizacja i rozliczanie,

3) prowadzenie dokumentacji i sporządzanie raportów i sprawozdań,

4) organizowanie przedsięwzięć promujących bibliotekę w środowisku we współpracy z działami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, filiami bibliotecznymi, instytucjami oświatowymi i kulturalnymi, z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami,

5) opracowywanie stosownych regulaminów, materiałów, scenariuszy i koordynowanie zadań wynikających  z corocznych projektów i planu pracy zgodnie z ustalonym rocznym harmonogramem planowanych imprez,

6) przygotowanie kosztorysów, umów i harmonogramów wydarzeń,

7) współudział w opracowaniu analizy rocznej,

8) udział w imprezach organizowanych na terenie bibliotek w mieście,

9) prowadzenie lekcji bibliotecznych, warsztatów, spotkań autorskich, wystaw, debat oraz innych wydarzeń kulturowych dotyczących działalności biblioteki,

10) redakcja tekstów promocyjnych dotyczących realizacji zadań, promocji  zbiorów i usług w mediach i na portalach społecznościowych,

11) prowadzenie komunikacji dotyczącej prowadzonych projektów w mediach społecznościowych,

12) relacje z zajęć i imprez odbywających się w bibliotekach, bieżące podpisywanie zdjęć,

13) realizowanie relacji „na żywo” z wydarzeń oraz nagrywanie filmów promujących bibliotekę, jej działalność oraz zasoby,

14) bieżąca realizacja zadań wynikających z planu pracy i projektów, prowadzenie  wymaganej dokumentacji.

4. Informacja o istotnych warunkach pracy:

1) miejsce pracy: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Rynek 3, 47-200 Kędzierzyn-Koźle,

2) obowiązująca norma czasu pracy: 40 godzin, 5 dni w tygodniu, w trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym,

3) zastrzega się wolę zatrudnienia  jednego wybranych kandydatów na umowę o pracę na zastępstwo.

5. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

1) wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy wg wzoru, stanowiący załącznik 1 do niniejszego ogłoszenia,

2) oświadczenie o niekaralności i korzystaniu  w pełni z praw cywilnych i obywatelskich, stanowiący załącznik 2 do niniejszego ogłoszenia,

3) klauzula informacyjna dla kandydata do pracy.

6. Termin, miejsce, forma składania dokumentów oraz przebieg postępowania:

1) ofertę pracy zawierającą wymagane dokumenty należy składać w kopercie z dopiskiem „Oferta pracy - nabór na stanowisko Bibliotekarz - Specjalista ds. promocji” osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Kędzierzynie-Koźlu, ul. Rynek 3 – sekretariat (III piętro) lub drogą elektroniczną na adres kadry@mbpkk.pl w terminie do 08 lutego 2024 roku do godz. 15:00 o zachowaniu terminu decyduje data wpływu oferty do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu,

2) aplikacje niekompletne lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

3) w terminie do 7 dni kalendarzowych po upływie terminu do złożenia ofert pracy, kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne, zostaną zaproszeni na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Informacja o terminie rozmów kwalifikacyjnych zostanie upowszechniona na stronie internetowej BIP www.bip.mbpkk.pl - zakładka ogłoszenia i informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

4) Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu dokona wyboru kandydata na stanowisko będące przedmiotem naboru lub rozstrzyga o zakończeniu naboru bez wyboru żadnego z uczestniczących w nim kandydatów.

7. Informacja o wyniku naboru:

w terminie do 3 dni roboczych, po upływie terminu rozmów kwalifikacyjnych, informacja o wyniku naboru (rozstrzygnięciu) będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.mbpkk.pl – zakładka ogłoszenia i informacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telef. 77 482 37 42.